Bezpečnostné riziko pre občanov.

20. apríla 2021, emil, Nezaradené

Kauza „Vrbětice“ a konanie našich politikov v tejto súvislosti len potvrdzuje, že predstavujú pre občanov SR bezpečnostné riziko. Kompetencie prezidentky, premiéra, ministra zahraničných vecí, ministra obrany pri prijímaní rozhodnutí a zastupovaní SR v orgánoch EU, NATO,OSN sú mimoriadne dôležité aj vzhľadom na úlohy zložiek, ktoré riadia. Stačí sa pozrieť napr. na ústavný zákon 227/2002 Z. z. o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu. Ich stanoviská, ktoré predniesli okamžite po vypuknutí kauzy bez ďalších informácií a akýchkoľvek dôkazov, svedčia o tom, že nevedia konať s rozvahou a prijímať stanoviská až po vyhodnotení všetkých dostupných informácií. Buď to nie sú schopní, alebo sú na šnúrkach niekoho, kto zaujal stanovisko ešte pred nimi /veľvyslanectvá USA/. Neuvedomujú si svoje postavenie a zodpovednosť predstaviteľov zvrchovaného štátu za občanov a v snahe vyhovieť želaniam niekoho /alebo splatiť dlhy?/, by snáď namiesto zaujatia rozvážneho a argumentami podloženého stanoviska na základe nepredložených dôkazov, vedeli SR zapojiť aj do vojny.

Je potrebné, aby si to občania uvedomili a pri ďalšom vyberaní prezidenta, ale aj reprezentantov do parlamentu mali v pamäti a vyberali s vedomím zodpovednosti-ľudí, ktorí v živote dokázali že im ide o SR, sú bez káuz a nie sú na šnúrkach a nie sú na šnúrkach nikoho. SR je zvrchovaný štát /aspoň podľa ústavy/ a treba nám predstaviteľov, ktorí podľa toho aj konajú.

Nekvalifikované, alebo jednostranné vyjadrenia niektorých politikov o spravodajských službách ukazujú aj vzhľadom na ich diplomatickú minulosť, že k niektorým službám majú bližšie než by sa patrilo. Pre nich len na ujasnenie-na Slovensku sú všetky spravodajské služby, okrem SIS a VOS cudzie a nevytvárajte dojem, že CIA alebo MI6 na Slovensku pracujú v záujme slovenských občanov. A ešte posledná poznámka-nepoznám spravodajskú službu, ktorá vo všetkom koná v súlade so zákonmi platiacimi v danej krajine. A najväčším zlom je keď domácu spravodajskú službu ovláda cudzia a keď spravodajská služba vstupuje a ovplyvňuje prácu polície.