Založ si blog

Gorila sa asi vyparila.

V súvislosti so stále prezentovaným heslom o rozviazaní rúk polícií a prokuratúre a aktivitami NAKA sa otvára čoraz viac otázka-čo sa stalo s „Gorilou“? Je to jedna z najväčších zlodejín v slovenskej ekonomike. V nedávnej minulosti bola neustále predmetom médií a sťažovali sa naši „najslávnejší a najlepší vyšetrovatelia“ Gajdoš a Kyselica, že im je bránené vo vyšetrovaní kauzy. A média ich oplakávali a žiadali rozviazanie rúk polícií vo vyšetrovaní kauzy.

A teraz je tu úžasné ticho-už nejde o miliardy-rozkradnutý majetok štátu, rozkradnuté zdravotníctvo, strácajúce sa peniaze v zdravotných poisťovniach? Média sú ticho, policajti-ako keby NAKA neexistovala a národ sleduje divadlo hercov NAKA a špeciálnej prokuratúry pri riešení politických objednávok. O uvažovaní a postupoch tohto spolku nasvedčuje aj prípad advokáta Ribára s opätovným zadržaním a následným návrhom na väzbu za skutok, ktorý sa mal stať v roku 2004. Chápem celé dianie, ako snahu odviesť pozornosť od káuz, ktoré sa dotýkajú samotného špeciálneho prokurátora.

Podporujem očistu spoločnosti od  zločincov, ale musí postupovať naprieč celou spoločnosťou a nesmie byť politicky motivovaná a kajúcnici nemôžu zostať nepotrestaní.

Tím vyšetrovateľov „Gorila“ vyšetruje kauzu už 10 rokov. Tím, ktorý navrhol vtedajší policajný prezident Spišiak a schválil vtedajší minister vnútra Lipšic-funguje dodnes a výsledok 10 ročnej práce je nula, pritom ekonomická trestná činnosť je evidentná a škody a následky obrovské. Iba záujem médií a polície na doriešení je po voľbách nulový. Prečo? Žeby už vyšetrovanie splnilo cieľ, alebo nie je záujem postihnúť zodpovedných?  

Zmestia sa niektorí policajti do kože?

21.05.2021

Dnes prebehla médiami informácia o neúspešnom pokuse zásahovej jednotky Úradu inšpekčnej služby zadržať bývalého riaditeľa NAKA Branislava Zuriana. Čo človeka zarazí, je postup-vylomenie dverí a zásah o 05,00 hod- metódy používané voči nebezpečným páchateľom. Kto zaplatí škodu na dverách a zárubni, ako zabezpečia policajti UIS byt proti prípadnému [...]

Túto vládu si občania budú dlho pamätať.

18.05.2021

Pri nástupe vlády po voľbách vyhlásil Matovič, že nová vláda sa dostane do učebníc dejepisu. Neviem či sa táto vláda dostane do učebníc dejepisu, ale jedno je už dnes isté-pamätať si ju budú občania veľmi dlho. Veľmi dlho budú minimálne na vlastných vreckách cítiť dôsledky jej rozhodnutí-konania, alebo nekonania v oblastiach, ktoré sa dotýkajú podmienok kvality [...]

Reforma polície-pre koho?

17.05.2021

Predkladateľ tvrdí, že reforma zohľadňuje vývoj bezpečnostnej situácie a nové formy zločinnosti, ako aj novú legislatívu. To čo však už ďalej neuvádza je, že v rámci prvej etapy reformy-reorganizácie policajného prezídia je potrebné presystemizovať 562 systemizovaných miest z krajských a okresných riaditeľstiev a pre jej úplné zrealizovanie [...]

Peru /  Pedro Castillo /

Peru má novú hlavu štátu: "Vidiečan" a učiteľ Pedro Castillo zložil prísahu

29.07.2021 06:32

Vo svojej volebnej kampani Castillo sľuboval pomoc sociálne slabším vrstvám, jeho sloganom bolo "Už žiadni chudobní v bohatej krajine".

očkovanie

ONLINE: Google a Facebook žiadajú od zamestnancov, aby boli zaočkovaní

29.07.2021 06:05, aktualizované: 07:03

Internetoví giganti budú požadovať od ľudí pred návratom do kancelárií svojich firiem, aby sa nechali zaočkovať proti covidu.

nehoda

Tragická nehoda pri Senici: Zahynula matka, tri deti sa zranili

28.07.2021 22:55

Deväťročnú dcéru s vážnymi zraneniami transportovali do nemocnice.

Peter Pčolinský

Poslanec Pčolinský sa zastáva brata. Vraj chýbajú dôkazy o korupcii

28.07.2021 22:34

Nevinu exšéfa SIS podľa Petra Pčolinského najnovšie dokazujú stopy DNA či daktyloskopia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 51995x
Priemerná čítanosť článkov: 2363x

Autor blogu

Kategórie