Založ si blog

Kto chráni občana?

Z môjho pohľadu právo v podmienkach štátu predstavujú spravodlivé, jasné zákony, polícia, ktorá koná v prípadoch ich nedodržovania, prokuratúra, ktorá stráži zákonnosť postupov a dohliada na prácu vyšetrovateľov a súdy, ktoré spravodlivo, nezávisle a s rovnakou latkou vynášajú rozsudky iba na základe predložených dôkazov a bez „zohľadňovania“ záujmu „mienkotvorných“ médií alebo tzv. verejného záujmu.

Dôveryhodnosť polície, prokuratúry a súdov je odrazom konania týchto orgánov v konkrétnych prípadoch. Na ich dôveryhodnosť vplýva aj práca novinárov a informácie, ktoré by mali byť poskytované bez skresľovania a vytrhávania z kontextov.

Ako však veriť, že polícia funguje nestranne pri uplatňovaní zákona keď:

1/ riadené účelové úniky informácií svedčia o politickom zafarbení policajtov zaangažovaných vo vyšetrovaní trestnej činnosti a sú v rozpore s morálkou aj zákonom 

2/ zarážajúca je neschopnosť a nezáujem, alebo strach zo strany nadriadených vyšetriť úniky a vyvodiť z nich zodpovedajúce trestnoprávne a personálne dôsledky

3/ Inšpekcia podľa konania resp. nekonania v týchto prípadoch v praxi nefunguje a čo je ešte horšie absolútne nekoná voči policajtom niektorých útvarov a ťažisko jej činnosti sa sústreďuje na radových policajtov základných útvarov polície, alebo na plnenie objednávok „verejnosti“.

4/ dnešným videním a postupom NAKA sa v človeku vytvára dojem, že polícia najskôr zadrží páchateľa a až potom začína pátrať po tom čo vlastne spáchal. Takýmito postupmi sa hrá divadlo aj metódou riadených únikov s pomocou spriaznených „novinárov“, aby verejnosť nevenovala pozornosť a aby sa zabudlo na skutočné kauzy kde prichádza štát o peniaze a majetky.

5/ polícia má ruky rozviazané a napriek tomu sa zlodejčiny z privatizácie, ktorých ukážkou je aj kauza Gorila stále nevyšetrujú ani podozriví nie sú v kolúznej väzbe. Čaká sa na premlčanie, alebo je príčinou iba to, že ešte nedošiel pokyn. Možno ani nedôjde. Alebo treba počkať kým stihnú majetky previesť do zahraničia, či vysporiadať BSM?

6/ Prečo neboli vyvodené závery za smrť svedka-kajúcnika Bohma, veď vyšetrovateľ aj prokurátor svojim postupom spáchali trestný čin a vzhľadom na reálne riziko ovplyvňovania svedkov a možnosť zametania stôp, nemala byť uplatnená väzba? Pravidlá majú predsa platiť pre všetkých rovnako. Prečo inšpekcia nekonala? Kto bude vyšetrovať inšpektorov?       

7/ nerovnosť v prístupe k podozrivým z trestnej činnosti- drobný príklad požiadavka na väzbu za 20 rokov starú kauzu Fatima a chodenie Kajúcnikov po slobode, resp. nevyšetrovanie trestných činov, ktoré sú známe aj z médií.

8/ Z médií je známy ešte jeden prípad, kde aj človek s bežným prehľadom z tlače pochybuje o práci polície- prípad smrti Violy Macákovej. Odôvodnenie zastavenia vyšetrovania svedčí o nezáujme a nehovorení pravdy zo strany polície. Že pôsobnosť polície je výberová naznačuje aj prípad bývalej 1. námestníčky GP za nedodržanie karantény a súbežné rovnaké porušovanie zo strany niektorých politikov koalície prehliada.

9/ Zábery zo zatýkania, prevozov a zásahov NAKA – veľké komandá maskovaných, samopalmi ozbrojených policajtov, spútané osoby, ktoré nikoho nemôžu ani vo sne ohroziť. Javí sa to ako neodôvodnené používanie sily zo strany polície a prebytok kapacity policajných síl na tomto úseku. Rovnako účasť médií pri zatýkaniach, nerešpektovanie prezumpcie neviny. Takýto je obraz polície dnešných dní- herci v spolupráci s „mienkotvornými“ novinármi v službách politikov- napriek tomu, že polícia má rozviazané ruky- obidve skupiny s pocitom/ aj s prísľubom/ beztrestnosti. Polícia má občana chrániť a pomáhať mu a nie hrať divadlo.

Stále však verím v poctivý prístup k plneniu poslania policajta zo strany veľkej väčšiny príslušníkov Policajného zboru a uvedené príklady poškodzujú aj ich dobré meno vo verejnosti a je potrebné aby sa stali minulosťou aj s ich nositeľmi.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Čo ukázal Sputnik V.

13.04.2021

V oblasti použitia ako vakcíny a pozitívneho ovplyvnenia zdravia zatiaľ veľa príležitosti nemal, ale v oblasti otvárania očí, odkrývania charakterov jednotlivých aktérov, odkrývania skutočných podstát správania sa niektorých ľudí a ich chápania objektivity prístupu ku konaniu iných dokázal veľa. Ukázal aj silu médií v masírovaní más, [...]

Budú obyvatelia SR živým štítom vojsk USA?

09.04.2021

V súvislosti s dynamickým vývojom a stupňovaním napätia medzi Ukrajinou a Ruskom, ako aj podielom USA na tomto stave sa vôbec nespomína otázka budovania vojenských základní USA na území SR v Kuchyni a na Sliači. O stave v oblasti pripravovanej zmluvy medzi SR a USA aj vďaka priorite téme pandémie vzniklo informačné vákuum, ktoré [...]

Sulík o Sputniku V-nevie čo je v ampulkách?

07.04.2021

Sulík dnes zase svojím vyjadrením dokázal, že do vlády nepatrí. Po dnešnom rokovaní vlády vyhlásil: -že, ak by sa nákup vakcíny nešil horúcou ihlou neboli by problémy -nie sme však pod časovým stresom-počkáme si na rozhodnutie zodpovedných orgánov, má sa k tomu vyjadrovať aj EMA. -zatiaľ však nevieme čo v tých ampulkách máme-ŠUKL oznámil/6.4.2021/, že [...]

remišová

Remišová očakáva od ministra zdravotníctva, že uprace chaos okolo Sputnika V

14.04.2021 08:38

Vicepremiérka doplnila, že premiér Heger má zmluvu o nákupe očkovacej látky poskytnúť koaličným lídrom.

ever given

Egypt zadržal loď, ktorá blokovala Suezský prieplav. Požaduje vysoké odškodné

14.04.2021 06:58

Plavidlo Ever Given takmer týždeň blokovalo premávku v oboch smeroch na jednej z najrušnejších námorných trás na svete.

Michaľany Vakcína Sputnik Šarža Kontrola

Zmätky s vakcínami pokračujú. Aký Sputnik máme v skladoch?

14.04.2021 06:30

Snaží sa Slovensko nakúpiť pochybne, poza chrbát partnerov v Európskej únii, ďalšie vakcíny? A aký Sputnik máme vlastne v skladoch?

AstraZeneca astra zeneca vakcína očkovanie

ONLINE: Nemci, zaočkovaní AstraZenecou, dostanú ako druhú inú vakcínu

14.04.2021 06:00, aktualizované: 08:22

Ak ste boli v Nemecku zaočkovaní vakcínou od firmy AstraZeneca a máte pod 60 rokov, ponúknu vám pri druhej dávke inú vakcínu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 18175x
Priemerná čítanosť článkov: 1652x

Autor blogu

Kategórie