Založ si blog

Budú obyvatelia SR živým štítom vojsk USA?

V súvislosti s dynamickým vývojom a stupňovaním napätia medzi Ukrajinou a Ruskom, ako aj podielom USA na tomto stave sa vôbec nespomína otázka budovania vojenských základní USA na území SR v Kuchyni a na Sliači. O stave v oblasti pripravovanej zmluvy medzi SR a USA aj vďaka priorite téme pandémie vzniklo informačné vákuum, ktoré vyhovuje zodpovedným zložkám na Slovensku a myslím si, že takáto otázka nie je iba záväzkom súčasnej vlády alebo parlamentu, ale aj trvalým záväzkom všetkých občanov, ktorí budú znášať jej dôsledky. Treba si uvedomiť aj to že návrh vznikol z iniciatívy USA a môžeme si všetci iba domýšľať dôvody tejto iniciatívy. Ako podporné argumenty pre moje tvrdenie je možné uviesť najmä nasledovné:

-s pobytom cudzích vojsk máme negatívne skúsenosti a dobrovoľne sa chceme k problémom v tejto oblasti vrátiť

-armáda USA neopúšťa svoje základne v cudzích krajinách nikde vo svete-výnimku tvorí Vietnam- ale vieme čo ich to stálo

-pri konfliktnom pôsobení USA sa môžeme stať obeťou prípadných odvetných akcií

-správanie sa veľvyslanectva USA na Slovensku a rešpektovanie platnej legislatívy je už známe/napr. oplotenie na Hviezdoslavom námestí/.

-pri politike USA na Ukrajine a vojenskom zapojení sa dokonca obyvatelia môžu dostať do polohy živého štítu pri prípadných protiúderoch na ich základne.

-treba mať na pamäti, že zmluva o základniach, znamená trvalú stratu zvrchovanosti SR.

Z uvedených dôvodov je bezpodmienečne nutné poznať zo strany občanov návrh zmluvy pred jej schválením a prípadné schválenie musí byť vopred potvrdené referendom.

Ako vláda bojuje proti korupcií a klientelizmu?

07.05.2021

Prečítal som si parlamentom čerstvo schválené Programové vyhlásenie rekonštruovanej vlády. Vláda sa v ňom zaviazala bojovať s korupciou a klientelizmom. To čo predviedla ministerka kultúry Milanová po ňou vyhlásenom výberovom konaní pri vymenovaní riaditeľa divadla Nová scéna je čistokrvný prejav klientelizmu a v priamom protiklade so záväzkom vlády v tejto [...]

Vrbětice ako problém ČR.

28.04.2021

V súvislosti s otvorením kauzy Vrbětice sa zároveň otvorila aj otázka využívania areálu ministerstva obrany ČR Vrbětice na skladovanie vojenských zbraní a munície patriacej súkromným obchodným spoločnostiam. Aké boli zmluvné podmienky prenájmu a na aké druhy materiálu mali skladové priestory slúžiť? Ako sa kontrolovalo dodržiavanie zmluvy zo strany MO ČR? Ako [...]

Vrbětice smrdia akciou CIA a BIS.

23.04.2021

Jednostranné informácie médií u nás s veľkými medzerami a nepodloženými tvrdeniami ma vedú k dopĺňaniu informácií zo všetkých dostupných zdrojov. Preto som porovnával aj informácie, ktoré boli zverejnené o zadržaní agentov CIA v Moskve, ktorých obvinili z prípravy štátneho prevratu v Bielorusku a prípravy vraždy [...]

Černobyľ

Situácia v Černobyle je pod kontrolou, tvrdí ukrajinský jadrový úrad

13.05.2021 22:51

Podľa tlačovej správy centra nie je situácia v Černobyle ničím nezvyčajná.

migranti

Maďarská polícia zadržala gang prevádzačov z Maďarska, Rumunska a Slovenska

13.05.2021 20:39

Členovia gangu zorganizovali najmenej 500 ilegálnych prekročení hraníc

Peter Weiss, Ide o pravdu

Expolitik Weiss v Ide o pravdu: Vláda nech zatiahne ručnú brzdu! Múzeum SNP nedovolíme rozparcelovať

13.05.2021 20:20

Hovorí o kríze straníckeho systému, keď na Slovensku vládnu anti-politické strany. „Žijú z marketingu, a politiku zmenili na nemilosrdný hejt,“ povedal v relácii Ide o pravdu Peter Weiss, bývalý politik a diplomat.

dážď, počasie, prší, dáždnik, sklo, kvapky

Na západe Slovenska platí výstraha pred dažďom

13.05.2021 19:47

Miestami sa očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 35 až 50 milimetrov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 39097x
Priemerná čítanosť článkov: 2172x

Autor blogu

Kategórie